CVVZ 2016 JIHLAVA

03. 10. 2016 12:53
Pár nápadů k webu
Jenda
Milá CVVZ... Hned pro začátek musím říct, že se velmi vážím veškeré práce, kterou každoročně spousta dobrovolníků vykonává, abychom se mohli zase sejít. Myslím si, že cvvzka je velmi důležitá událost a nejednou mě znovu nabila energií do dalšího oddílového roku. :) Jako každý rok se otevřelo přihlašování na programy a stovky uživatelů začalo plánovat svůj cvvzkový víkend. Dělají tak prostřednictvím webového rozhraní. To je sice dostačující, ale vzhledem k tomu, že je to hlavní způsob, jak pracovat s programy, myslím, že by v některých detailech zasloužilo pár drobných úprav. Doufám, že se nebude nikdo zlobit, když je tady vypíšu. Třeba se do příštího roku najde někdo, kdo si je (po letech mého remcání) vezme konečně k srdci. :D I. Seznam přihlášených programů by se mohl zobrazovat jako kalendář / časová linka. Člověk by na první pohled viděl, kolik má mezi jednotlivými programy času, jak dlouhý je který blok a podobně. V současnosti je to řešeno jednoduchým seznamem, kde není na první pohled vidět, která políčka jsou skutečné prázdná, a která jsou už vyblokována jiným programem z jiného políčka. II. Přijde mi zbytečné peskovat uživatele za něco, co nemůže změnit ("Nemáš vybráno jídlo!") III. Skutečně hrozí, že nějaký program bude mít tolik termínů, že je nutné tlačítko "Zobrazit termíny programu"? Nešlo by to tam vypsat rovnou? (Šlo.) IV. Nemyslím si, že je nutné, aby se pro přihlášení na program muselo otevírat nové okno. Proč nedat vedle jednotlivých termínů programu rovnou tlačítka "přihlásit se"? V. Po rozkliknutí konkrétního termínu programu se mi otevře nové okno (o jeho nezbytnosti pochybuji o něco výše). Nebylo náhodou v úmyslu, aby se tam zobrazovaly i ostatní programy v tomto čase? (Jinak mě nenapadá, proč se otevírá nové okno.) VI. Když se chci přihlásit na program, ale už jsem přihlášen jinam, nejrychlejší cesta, jak se přehlásit, je následující: 1) otevřít svůj "Moje programy" 2) najít kolidující program 3) odhlásit se z něj 4) přihlásit se na svůj. Šlo by to vyřešit dvěma kroky. Kliknu na "Přihlásit se" u kolidujícího programu, na který se chci přihlásit. Dialog se mě zeptá, zda skutečně chci změnit program z A na B. (Stejně se tam dialog (že existuje kolize) zobrazuje, tak proč mu nedat nějaký rozumný význam?) VII. Nadpisy programů jsou sice takhle hezké, ale protože jsou to obrázky a ne text, nemůžu je na stránce hledat pomocí Ctrl+F. Vyhledávací nástroj je sice pěkný, ale práce s ním je výrazně pomalejší a těžkopádnější. VIII. Na iPadu prý nejde scrollovat v seznamu účastníků přihlášených k programu. To by bylo snad vše. :) Chápu, že příprava programu a samotné akce je mnohem důležitější, to, co jsem tu popsal, je skutečně jen pár nápadů (spousta z nich jsou drobné úpravy, které by vývojáře zaměstnaly jen na chvilku), které však podle mě mohou velmi zlepšit zážitek na webu CVVZ. Přecijen je to do začátku akce nejdůležitější nástroj, se kterým pracujeme. (Pokud někoho mé remcání pohoršilo, omlouvám se. Já už jsem prostě takovej.)
05. 10. 2016 14:34
Re: Pár nápadů k webu
Míša
Naprostý souhlas :)
03. 10. 2016 12:54
Re: Pár nápadů k webu
Jenda
Jo, a taky by mohlo diskusní fórum zachovávat odstavce a lámání řádků.
04. 10. 2016 10:57
Re: Pár nápadů k webu
Fili
Ahoj Jendo, o webu by se dalo diskutovat hodně, ráda Ti k tomu napíši mail, ať tady nezahlcujeme diskusi, ale bohužel jste na CVVZ tři Jendové, tak když tak napiš na program@cvvz.cz. Nebo to můžeme probrat osobně přímo na akci. Fili
05. 10. 2016 22:51
Re: Pár nápadů k webu
Jenda
Ahoj, díky za odpověď, ozval jsem se tedy i na mejl. :) (A do seznamu svých připomínek přidávám i to, že by v diskuzi mohlo být uvedeno, o kterého Jendu se jedná.) :D
02. 10. 2016 16:14
Re: CVVZ 2016 JIHLAVA
Mrkva
Ahoj! Mám prosbu na kodéry stránek: přihlásím-li si program, v soupisce mých programů (http://www.cvvz.cz/moje-programy) u odpovídajícího času zmizí tlačítko "Zobrazit programy v tomto čase". Bylo by prosím možné tam ono tlačítko vrátit? (Není to akutní, ke všemu se dá dostat přes "Program", jenom je to míň pohodlné a přehledné.)
21. 11. 2015 19:29
Re: CVVZ 2016 JIHLAVA
Majka
Ahojte. Je pravda, že slovenská hymna má dve strofy, ale v pôvodnej československej hymne bola iba prvá z ich. Takže tak, ako sa spievala, bola dobre. Len to slovo ICH sa často zamieňa za SA - spievame zastavme ich bratia, nie sa bratia. Ale tú chybu robí aj veľa Slovákov. Možno by bolo treba nabudúce upozorniť na ceremoniále, že bude nasledovať hymna a nechať trochu času na pripravenie (počkať, kým všetci vstanú zo zeme). Teraz to išlo veľmi rýchlo, nestihla som sa ani poriadne postaviť a už sa spievalo. Trochu to narušilo slávnostný moment.
19. 11. 2015 11:07
Re: CVVZ 2016 JIHLAVA
Špagi
A ešte jedna skúsenosť - nie len moja: všetci si tykáme - to by sa mohlo mláďatkám zdôrazdniť, aby nedochádzalo k úsmevno-trapným situáciam. Myslím, že píšem za všetky "tety" a "paní" (možno aj pánov), ktoré sa o tom opakovane bavili na chodbách. Jedna vec je prirodzená úcta, druhá, že na takejto akcii sme všetci "jednej krvi" - nie?
30. 09. 2016 19:39
Re: CVVZ 2016 JIHLAVA
Bobřice
Souhlasím
19. 11. 2015 11:03
Re: CVVZ 2016 JIHLAVA
Špagi
Ahoj, za slovenských účastníkov: v slovenskej hymne sa spieva "zastavme ich bratia" a má ešte jednu slohu. Opakuje sa to každý rok...
19. 11. 2015 17:29
Re: CVVZ 2016 JIHLAVA
Jana
Možná by bylo fajn mít text hymny v sešitku, kde byla hymna CVVz a další informace, mladší by se lépe chytli a my starší bychom přidali tu druhou sloku, o které jsem, přiznávám se ostudně, doteď fakt nevěděla..., stydím se.
Předchozí | 1 | 2 | Další