Přiložené soubory:

milovnici_cisel (jpg)

zpět

CVVZ pro milovníky čísel

Šokující čísla z čajovny, rozumnější odjinud. Píše Drobek.

Nejdřív jsem měla radost, že jsem po CVVZ našla flešku s údaji o účastnících a budu se moct pokusit o rádoby statistickou zprávu po akci (stejně jako minule). Pak jsem ale uviděla, co vyteklo z čajovny, a vedle 100 litrů vypité masaly (to je fakt) už není žádné další číslo ani trochu zajímavé. Abychom ale učinili domnělé číselné spravedlnosti zadost, podíváme se i na některá další data, především vytěžená Unim z programové databáze.

Více v pokračování článku

Unikátních programů bylo 201, ale pokud připočítáme i všechna opakování, sestávala CVVZ celkem z 243 programů (no, reálně vlastně z 233, protože 10 bylo lektory zrušeno, ale stejně je to hodně). Rozdělení do osmnácti časových bloků a osmi programových řad si snadno spočítáte sami, zajímavější je, že nejplnějším blokem bylo sobotní dopoledne s 22 programy zároveň, a vizte taky naplnění řad:

  • ekologicko-přírodní řada měla 8 programů,
  • cestovatelská 17 (snažili jsme se je zadržet, ale občas nějaký trabant proklouzl),
  • přes 20 programů bylo v řadách táborové-oddílové (23) s manažerskou (22),
  • mezi 30 a 40 programy tvořivými (37), pedagogicko-metodologickými (31) a doprovodnými (34)
  • a sportovně-herní řada měla dokonce 70 programů.

Když už jsme zmínili doprovodné programy, na ty se vydalo 148 účastníků a najeto bylo 374 kilometrů, nehod nula (program Autonehoda nebyl doprovodný, proto se nepočítá). O lektory se staralo 26 stewardů a stewardek v téměř přesném poměru 2:1 (holky:kluci, ne lektoři:stewardi). A rádi bychom vzdali hold Majce – Márii Horníkové jako nepilnější lekorce – vedla osm unikátních programů!

Vyplňovali jste po programech zpětnou vazbu? Moc děkujeme! Všechny listy jsme po akci přepsali a rozeslali každému lektorovi hodnocení jeho programů. Dá se z nich ale také zjistit, že jste dohromady načárkovali 2295krát přínosný program, 142krát nepřínosný, 1389krát jste lektorovi čárkou dali najevo, že je profík, a 84krát, že se ještě může zlepšit. A velmi cenných je i 444 slovních hodnocení programu – i když to je třeba „jen“ smajlík nebo srdíčko.

Jsme také rádi, že jste se zapojili do soutěže CVVZ na cestách 59 fotografiemi z bližších (Račí údolí, 45 km) i velice vzdálených míst (Kuala Lumpur, 9 350 km), ale taky z vysokých hor (sedlo Анпешуд, 3 860 m n. m.) nebo zpod úrovně mořské hladiny (Keukenhof, –1 m n. m.). Celkem se s vámi logo CVVZ dostalo do 29 zemí světa.

Kdo, odkud a podobně na CVVZ byl, můžete přibližně vidět sami přímo zde na webu – já toho v databázi neuvidím o moc víc, ledaže by vás třeba zajímalo, že 241 účastníků uvedlo seznamovský e-mail a 167 má e-mail od Googlu. Píšu přibližně, protože ne všichni se zvládli včas zaregistrovat, někoho jsme v databázi třeba ani nechtěli… :). Naše údaje z infocentra evidují 575 lidí, z toho 107 lektorů a pouhých 47 pořadatelů, ale to máme z toho, že jsme pohlceni přípravami nestíhali vyřídit svou vlastní prezenci. Každopádně, pokud si přimyslíme některé specifické chabě evidované skupiny, například lidi z bufetů, paní kuchařky, strážce ze Skautské ochranné služby, veřejnost na konferenci v kině nebo na cestovatelských přednáškách, blíží se počet osob, které měly se šumperskou CVVZ něco společného, někam k 670 lidem.

A z těch 670 skvělých lidí každý, úplně každý přispěl svým dílem k tomu, jaká šumperská CVVZ byla. Díky vám všem, kteří jste ji pomohli vytvořit!